wtorek, 10 listopad 2020 10:02

Praca zdalna

Rate this item
(0 votes)

Praca zdalna – dlaczego warto przejść na tryb zdalny

 

Praca zdalna dla wielu z nas może wydawać się trudnym aspektem wykonywania pracy w innych warunkach niż te, które do tej pory prowadziliśmy. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ praca zdalna coraz częściej jest doceniana przez pracowników i szefostwo w różnych branżach. Dziś opowiemy dlaczego warto przejść na pracę zdalną.

 

Praca zdalna – nie ma co obawiać się zmian

 

Dla wielu z nas praca zdalna wydaje się trudniejsza do realizacji, albowiem nie wiemy, jak dobrze zorganizować swój czas i boimy się o to, że w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie spełniać dobrze swojej roli w pracy. Często jednak rzeczywistość jest kompletnie inna, natomiast praca zdalna staje się dla nas przyjemna i chcemy pozostawać w domu, aby realizować swoje zajęcia.

 

W wypadku pracy zdalnej musimy jednak nauczyć się dobrze organizować swój czas, zaczynając od pobudki, do momentu rozpoczęcia swojej pracy przed komputerem. Podstawą jest poprawne obliczenie czasu, jaki możemy dodatkowo dać sobie na sen, jednocześnie zostawiając na tyle przestrzeni czasowej, aby przygotować się poprawnie do pracy, zaczynając ją przykładowo od godziny 8 rano.

 

Praca zdalna – o której wstać, aby dobrze przygotować się do pracy?

 

Jest to dobre pytanie. Przed wyjściem do pracy w biurze, na ogół wystarczała nam pobudka na dwie godziny przed rozpoczęciem pracy (w zależności od drogi, którą musieliśmy pokonać do pracy). Teraz ten czas warto uszczuplić właśnie o czas trasy, którą pokonywaliśmy do naszego biura bądź zakładu pracy.

 

Pracując w domu, na ogół pobudka godzinę przed rozpoczęciem pracy wystarcza. W ten czas większość z nas jest w stanie zorganizować dla siebie śniadanie a także udać się spokojnie pod prysznic, następnie przygotować odpowiednio do pracy. W tym czasie powinniśmy wyrobić się także na chwilkę czasu dla siebie, aby zrealizować go przykładowo na chwilę medytacji bądź czasu mentalnego, który pozwoli lepiej przygotować się nam do dzisiejszych zadań.

 

W indywidualnych wypadkach, jeśli szybciej przygotowujemy się do pracy, możemy czas ograniczyć do pobudki 40-45 minut przed pracą. Nie warto jednak schodzić poniżej tego czasu, ponieważ przygotowanie do pracy będzie wykonywane w pośpiechu, natomiast my sami już o godzinie 8:00 rano odczujemy pierwsze zmęczenie szybkim trybem z samego rana.

 

Praca zdalna – co jeśli nasz komputer odmówi posłuszeństwa?

 

Na całe szczęście w tym aspekcie nie pozostajemy sami. Kiedy komputer pracownika ulega awarii, wtedy musimy zgłosić problem. Zapewne firma, która dostarczyła nam sprzęt, wyśle serwis do diagnozy i ewentualnej naprawy na miejscu. W innym wypadku zostaniemy poproszeni o to, aby samodzielnie dostarczyć nasz sprzęt do serwisu, który naprawia komputery bądź laptopy.

 

Jak widać nie ma co obawiać się pracy w domowych warunkach. Biorąc pod uwagę okres jesienny i zimowy, zaoszczędzimy wielu trudności związanych z dojazdem a także nie narazimy się na złe warunki atmosferyczne, które mogą nas spotkać podczas drogi do pracy.

 

Read 4836 times Last modified on wtorek, 10 listopad 2020 10:02

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.