wtorek, 10 listopad 2020 09:57

Naprawa komputera on-line

Rate this item
(0 votes)

Czy możliwe jest naprawienie komputera on-line?

W dzisiejszych czasach sprzęt potrzebny jest nam do wielu ważnych zadań. Niektóre przypadki firm pokazują, że naprawa komputerów on-line jest nie tylko możliwa, lecz jest bardzo ważnym zakresem zadań, o który warto jest zadbać. Dlatego sprawdźmy, jak skorzystać z usług naprawy komputera on-line w dzisiejszych czasach.

Zdalna naprawa komputera – podstawy

Aby skorzystać ze zdalnej naprawy komputera, musimy skorzystać z usług firm, które realizują tego typu zadania. Ilość firm jest ograniczona, jednak możemy korzystać z ofert dostępnych w całej Polsce, jako iż jest to pomoc internetowa. Odpowiednia firma podejmie się realizacji na ustalonych warunkach, następnie podpowie nam, jak przygotować się do współpracy z zakresu zdalnej naprawy komputerowej.

Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że nie każdy problem da się rozwiązać zdalnie. Jeśli usterka jest sprzętowa lub jak mówi się to w żargonie informatycznym ”logiczna”, wtedy pozostaje nam wyłącznie współpraca z lokalnym serwisem komputerowym, który przyjmuje komputery bądź laptopy do naprawy na miejscu. Jeśli jednak nasza sytuacja jest powiązana z oprogramowaniem, wtedy możemy pokusić się o naprawę zdalną.

Jak przygotować się do współpracy zdalnej?

Zdecydowana większość serwisów komputerowych działających przez Internet, korzysta z funkcji oprogramowania Team Viewer. Dlatego też, jeśli chcemy skorzystać z pomocy zdalnej, warto zawczasu pobrać taki program. Jest on zupełnie darmowy i możemy z niego korzystać bez problemu na użytek osobisty, mając do dyspozycji wszystkie jego atuty. Odpowiednikiem takiego programu może być także AnyDesk, który również znajdziemy zupełnie za darmo.

Kolejnym plusem jest fakt, iż oba programy są dostępne w Polskiej wersji językowej, dlatego też ich obsługa nie powinna stanowić dla nas problemu. Programy same w sobie są intuicyjne i ograniczają się do przepisania lub skopiowania danych, dzięki którym serwis komputerowy zaloguje się na nasz sprzęt i będzie mógł zdalnie naprawiać problem, który wynika podczas działania naszego sprzętu.

Czy program Team Viewer jest bezpieczny?

Z pewnością niektórzy z nas będą zastanawiać się, czy serwis w dalszym etapie nie będzie miał kontroli nad naszym komputerem. Na całe szczęście odpowiedź brzmi „NIE”. Serwis komputerów ma dostęp tylko jednorazowy, ponieważ jeśli zwrócimy uwagę, każde logowanie się do programu zmienia hasło, dzięki czemu po ponownym uruchomieniu programu jest ono zawsze inne.

To z kolei oznacza, iż nikt nie będzie w stanie dostać się do naszego komputera w przyszłości, jeśli samodzielnie nie podamy mu aktualnych danych do logowania.

Pomoc zdalna – tania i szybka

Jeśli mamy problem związany z oprogramowaniem, warto skorzystać z pomocy zdalnego informatyka. Jest to coraz bardziej popularna metoda, dzięki której firmy szybciej reagują na problemy swoich klientów. Dzięki takiej metodzie, możemy cieszyć się dostępem do szybkiej pomocy informatyka, który podejmie się naprawy naszego oprogramowania.

Dzięki zdalnej naprawie komputera, możemy rozwiązać wiele problemów. Między innymi problemy związane z naszymi drukarkami, faxami czy też skanerami. Dodatkowo problemy związane z wirusami czy tez powolnym działaniem komputera. Informatyk także rozwiąże problem, kiedy brakuje nam konkretnych sterowników bądź te które mamy, uległy uszkodzeniu.

Zdalna naprawa komputerów gwarantuje nam rozwiązania w wielu sytuacjach, w których typowy użytkownik nie jest w stanie dać sobie samemu rady. Dzięki temu my możemy cieszyć się szybko wykonaną usługą, przy której nie musimy oddawać naszych laptopów bądź komputerów do serwisu. Nie musimy również czekać na przyjazd informatyka do naszego domu czy biura.

Pomoc jest nam udzielona szybko i doraźnie, dzięki czemu możemy wracać do pracy tuż po załataniu danego problemu z naszym sprzętem. Dlatego też warto polecić tą coraz częściej wykorzystywaną usługę, która w dzisiejszych czasach zdobywa nowe grono zadowolonych klientów.

Tym bardziej, kiedy usługi zdalne są coraz bardziej potrzebne.

Read 3283 times Last modified on wtorek, 10 listopad 2020 09:58

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.