wtorek, 10 listopad 2020 09:54

Antywirus – podstawa ochrony każdego komputera

Rate this item
(0 votes)

Antywirus – podstawa ochrony każdego komputera

 

Antywirus to podstawowa forma zabezpieczenia komputera, dzięki której możemy w dowolnym momencie sprawdzić, czy nasz komputer nie jest zakażony. Dzisiejsze antywirusy są jednak bardzo rozwinięte, dając nam możliwość ochrony zarówno po zakażeniu jak i w czasie rzeczywistym. Jaki antywirus wybrać? Który jest najlepszą opcją na dzień dzisiejszy? Opowiemy o tym w dzisiejszej publikacji, do której serdecznie zapraszamy!

 

Antywirus czy firewall? Wybierz oba!

 

Chcąc cieszyć się komputerem, który działa bez zakłóceń, musimy pomyśleć o ochronie nie tylko w momencie zakażenia, lecz także stałej ochronie, dzięki której nasz komputer będzie bezpieczny. Niestety sam antywirus nie zapewni nam takiej ochrony. W tym wypadku potrzebny będzie Firewall, który pozwoli nam uzyskać ochronę w momencie ataku, który może być wymierzony w nasz zarówno z pozycji lokalnej jak i sieciowej.

 

Co wyróżnia obie metody? Oczywiście forma samego ataku. W wypadku lokalnego ataku, mówimy przykładowo o urządzeniach, które podłączamy do naszego komputera. Jeśli któreś z nich okaże się zakażone, wirus na pewno będzie szukać metody dojścia do naszego komputera. W tym wszystkim przeszkodzić mu może Firewall, który zapewni nam bezpieczeństwo.

 

Jeśli zaś chodzi o ataki sieciowe, są one częstsze i bardziej zintensyfikowane. Bez ochrony w czasie rzeczywistym już wejście na naszą skrzynkę pocztową może okazać się dużym problemem. Niechciane załączniki, szczególnie te przypominające prawdziwą korespondencję, mogą zawierać złośliwe wirusy, które natychmiast zaczną atakować nasz komputer.

 

W innym wypadku zagrożenia czekają na nas już na stronach internetowych, do których możemy być nieświadomie przekierowani lub na które to sami wejdziemy, nie wiedząc o czyhającym na nas zagrożeniu.

 

Co jeśli nasz antywirus nie pomoże?

 

Kiedy nasz komputer zostanie zainfekowany, nie czekajmy na efekty. Wirusy są skonstruowane w ten sposób, aby stworzyć jak najwięcej szkód na komputerze ofiary. Dlatego po ewentualnym zainfekowaniu bądź podejrzeniu zainfekowania, nasz komputer powinien sprawdzić serwis, którego zadaniem będzie jego naprawa.

 

Komputery zakażone potrafią nie tylko generować problem we własnym działaniu, jak i dalej przekazywać wirusa, poprzez skrzynkę pocztową, komunikatory internetowe typu Messenger a także inne kanały dystrybucji, pod które są zaprogramowane. Dlatego jeśli nie chcemy dodatkowych kłopotów i negatywnych emocji, warto aby nasz sprzęt przeszedł przez ręce specjalistów, którzy to doskonale znają się na wirusach internetowych.

 

Serwis komputerów pomoże rozwiązać nasz problem

 

Na całe szczęście serwis komputerów jest miejscem, któremu możemy zaufać w kwestii pomocy związanej z wirusami. Jak wiadomo, są to miejsca autoryzowane, które doskonale wiedzą, jak eliminować wszelkiego rodzaju wirusy. Dlatego też, jeśli tylko podejrzewamy zakażenie naszego komputera, umówmy się na spotkanie w celu diagnozy.

 

Jak okazuje się w praktyce, często wirusy na naszych komputerach były, choć nie mieliśmy takiej świadomości. Wiele z nich nie zostało aktywowanych bądź czekało na aktywację, dlatego też użytkownicy komputerów nie są świadomi posiadania zakażenia na swoim sprzęcie.

 

Read 3408 times Last modified on wtorek, 10 listopad 2020 09:55

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.