wtorek, 10 listopad 2020 09:53

Komputer z Windows czy MAC OS

Rate this item
(0 votes)

Komputer z Windows czy MAC OS?

 

Rynek komputerów stacjonarnych jak i przenośnych kryje w sobie wiele ciekawych odniesień. Jednym z nich jest odwieczna walka komputerów wyposażonych w system operacyjny Windows jak i Mac OS. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie dzisiaj, dając Państwu szereg argumentów zarówno w jedną jak i drugą stronę.

 

Zacznijmy od komputerów z Windowsem

 

Komputery wyposażone w system operacyjny Windows to bez wątpienia najbardziej popularna opcja, która dostępna jest na rynku. Sprawdza się świetnie zarówno w domowym użytku, jak i w rozwiązaniach biznesowych, do których może być odpowiednio skonfigurowany system Windows. Dzieje się tak w zależności od wybranej wersji (wersja Home jest dla rozwiązań domowych, natomiast Pro dla rozwiązań biznesowych).

 

Bez względu na to, którą wersję systemu operacyjnego Windows wybierzemy, jego największą zaletą jest bardzo prosta obsługa a także szeroki dostęp do aplikacji dedykowanych pod ten system operacyjny. Oznacza to tyle, że bez problemu do Windowsa dobierzemy oprogramowanie do faktur, oprogramowanie do kadr a także inne, specjalistyczne programy potrzebne nam do codziennych zadań w biurze.

 

Czy Windows ma więc jakieś wady? Naturalnie. Jedną z nich jest dość problematyczny w ostatnich czasach system aktualizacji, na który skarży się wielu użytkowników. Problem polega na tym, że aktualizacje Windows w ostatnich czasach robią problemy użytkownikom, kasując im dane na dysku, bądź najzwyczajniej w życiu unieruchamiając komputer, poprzez generowanie błędu podczas startu.

 

Na całe szczęście problemowi można zaradzić w prosty sposób – wystarczy wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows.

 

Czas na Mac OS – co nam oferuje odpowiednik Windowsa?

 

Aby zrozumieć fenomen systemu operacyjnego od Apple, trzeba wiedzieć, że jest to system bardzo wydajny i mało awaryjny. Mac OS to solidna marka, która na rynku cieszy się wielką popularnością od lat. Jest to system operacyjny, który także cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród rozwiązań osobistych jak i biznesowych. Niemniej jednak jest to system dedykowany głownie biznesowi a także użytkownikom wykorzystującym go w celach komercyjnych.

 

Mac OS pomimo swojej bardzo nikłej awaryjności, jest bardzo trudny w obsłudze. Dlatego też dużo domowych użytkowników zraża się do tego systemu operacyjnego, tłumacząc problemy z jego obsługą. Kolejnym z aspektów, który może dla wielu osób przekreślać korzystanie z Mac OS jest fakt, że rynek gier i aplikacji pod ten system jest także niski.

 

Koszty naprawy Windows i Mac OS

 

Jeśli zastanawiamy się nad ewentualnymi kosztami napraw, warto zwrócić uwagę, że serwis komputerów Windows będzie o wiele tańszy od serwisu komputerów i laptopów Mac OS. Dzieje się tak, ponieważ Mac OS w wypadku ewentualnej naprawy wymaga bardziej złożonego serwisu, niż proste na ogół w naprawie systemy Windows.

 

Niemniej jednak Mac OS odwdzięcza się zdecydowanie mniejszą awaryjnością, dlatego jeśli zależy nam na tym aspekcie, jest to system, który może przypaść nam do gustu.

 

Read 2907 times Last modified on wtorek, 10 listopad 2020 09:54

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.